Label 4

Glasgow 1770 Original Single Malt

Glasgow 1770 Single Malt Scotch Whisky - The Original - to świeży i owocowy single malt, który z powodzeniem zapoczątkował nową erę whisky w Glasgow. Starannie destylowana w naszych miedzianych alembikach, najlepszy słodowany jęczmień i wyjątkowo czysta woda z Loch Katrine łączą się, tworząc destylat najwyższej jakości.

Dojrzewająca w beczkach po bourbonie first-fill, finiszowana w świeżych dębowych beczkach, Glasgow 1770 The Original to whisky cudownie gładka, owocowa i złożona.


46 %, non-chilled filler, kolor naturalny

Glasgow 1770 Triple Distilled Single Malt

Glasgow 1770 Single Malt Scotch Whisky – Triple Distilled – to gładki i żywy single malt, który został wyprodukowany w The Glasgow Distillery.

Destylowana w miedzianych alembikach, łącząca najlepszy jęczmień z niesamowicie czystą wodą Loch Katrine. Glasgow 1770 Triple Distilled dojrzewa w beczkach po bourbonie i virgin oak, połączonych razem, aby stworzyć cudownie gładki i żywy single malt.


46 %, non-chilled filler, kolor naturalny

Glasgow 1770 Peated Single Malt

Glasgow 1770 Single Malt Scotch Whisky – Peated – to bogaty i dymny single malt, który został wyprodukowany w destylarni Glasgow.

Najlepszy szkocki jęczmień, który był dymiony z aromatycznym bogatym we wrzosy torfem szkockich Highlands; w połączeniu z wyjątkowo czystą wodą z Loch Katrine i destylowany w naszych tradycyjnych miedzianych alembikach.

Dojrzewa w virgin oak, finiszuje w Pedro Ximénez sherry casks. 


46 %, non-chilled filler, kolor naturalny

Malt Riot 

Blended Malt

Malt Riot Blended Malt Scotch Whisky, Vat No.6, to selekcja odpowiednio zestawionych single maltów z całej Szkocji, których sercem jest Glasgow 1770 Single Malt, 40 %.

Glasgow Distillery Company została założona w 2012 roku przez Liama Hughesa, Mike'a Haywarda i Iana McDougalla. Wspólnie otworzyli pierwszą od 1902 roku niezależną destylarnię whisky single malt w Glasgow, z niezłomną misją przywrócenie miastu destylacji single malt. Destylarnia rozpoczyna produkcję w 2014 roku.

Firma produkuje obecnie wielokrotnie nagradzane portfolio marek, w tym: Glasgow 1770 Single Malt Scotch Whisky, w 3 odsłonach: the Original, Peated i Triple Distilled, przy czym wszystkie trzy odmiany wspólnie tworzą „Signature Range” Glasgow 1770. W portfolio destylarni znajdziemy także: Makar Gin, który może się poszczycić imponującymi 60 międzynarodowymi nagrodami od momentu wprowadzenia na rynek w 2015 roku, w tym Best Flavoured Gin World za Makar Cherry, Banditti Club Spiced Rum, który pojawił się na rynku w marcu 2019 roku, G52 Botanical Vodka, Malt Riot Blended Malt Scotch Whisky, mieszanka szkockich whisky single malt z całej Szkocji, której sercem jest szkocka whisky single malt z destylarni Glasgow 1770.

Glasgow Distillery Company zdobyła tytuł „Scottish Whisky Distillery of the Year” podczas gali Scottish Whisky Awards 2020.

Po więcej info kliknij tutaj:

Nasza strona używa plików cookies, dalsze korzystanie ze strony bez zmiany ustawień oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystywanie. Informujemy, że ustawienia tych plików można zmienić w dowolnym momencie za pomocą ustawień przeglądarki.. Polityka prywatności / privacy policy for details.

Zgadzam się