Abuelo Añejo

Kompozycja starannie wyselekcjonowanych rumów, starzonych w wysokiej jakości beczkach dębowych. Cały proces produkcji oparty jest o najnowocześniejsze technologie, zapewniające wysoki poziom doskonałości rumów Abuelo. Ron Abuelo Anejo to rum typu medium-bodied, o jasno bursztynowej barwie, charakteryzujący się delikatnością, z wyczuwalnymi nutami słodkich owoców, kokosu, wanilii oraz delikatnych przypraw.

Delektuj się solo, na lodzie albo w ulubionych koktajlach.

Zawartość alkoholu: 40%

Nagrody:

Gold Medal 2010 San Francisco World Spirits Competition

Gold Medal 2010 Ministry of Rum Tasting Competition

Gold Medal 2009 San Francisco World Spirits Competition

Gold Medal 2008 Ministry of Rum Tasting Competition

Gold Medal 2007 International Review of Spirits Award - BTI

Abuelo 7 yr

Obowiązkowy dla miłośników cygar. Bogaty blend znakomitych rumów, dojrzewających co najmniej 7 lat w małych, starannie dobranych dębowych beczkach. Wyjątkowy i bardzo dobrze zbalansowany smak powstaje pod czujnym okiem naszego Master Blendera. To medium-bodied, well rounded rum, klasyfikowany jako Reserva Superior, wyczuwalne nuty karmelu, mleka kokosowego i herbaty. Finisz długi z ciekawą nutą przypraw drzewnych oraz orzecha włoskiego.

Doskonale smakuje na lodzie albo w koktajlach premium.

Zawartość alkoholu: 40%

Nagrody:

92 Points Excellent 2015 Ultimate Spirits Challenge

Gold Medal 2014 Miami Rum Renaissance Festival

Double Gold Medal 2010 San Francisco World Spirits Competition

Gold Medal 2010 Ministry of Rum Tasting Competition

Gold Medal 2009 San Francisco World Spirits Competition

Gold Medal 2009 Ministry of Rum Tasting Competition

Gold Medal 2007 International Review of Spirits Award - BTI

Gold Medal 2007 Ministry of Rum Tasting Competition

Abuelo 12 yr

Ten „sipping rum” w pełni oddaje pasję rodziny Varela do tworzenia najlepszych starzonych rumów na świecie. Najwyższej jakości destylacja, wybór najlepszych beczek z białego dębu amerykańskiego oraz cały proces produkcji przebiegający w odpowiednim, tropikalnym klimacie pozwalają na otrzymanie tego doskonałego trunku. Ron Abuelo 12 YO to full-bodied rum, sklasyfikowany jako Gran Reserva, o arystokratycznej ciemno bursztynowej barwie. Subtelne nuty drewna, delikatnie wyczuwalne na podniebieniu, uzupełniane o wanilię i karmel. Długi i kompleksowy finisz.

Delektuj się solo lub na lodzie.

Zawartość alkoholu: 40%Nagrody:

Gold Medal, Bets in Class 2014 Miami Rum Renaissance Festival

Double Gold Medal 2010 San Francisco World Spirits Competition

Gold Medal 2010 Ministry of Rum Tasting Competition

Double Gold Medal 2009 San Francisco World Spirits Competition

Gold Medal 2009 Ministry of Rum Tasting Competition

Abuelo XII Two Oaks

Abuelo Two Oaks to wyśmienity 12-letni rum, najpierw starzony w beczkach po bourbonie, by potem finiszować przez ok 1 roku w drugiej, specjalnie przygotowanej nowej beczce z dębu amerykańskiego


Zawartość alkoholu: 40%Abuelo XII Three Angels

Rum Three Angels to rum single estate, produkowany z trzciny cukrowej zbieranej na polach Varela Hermanos w dolinie Pesé w Panamie. Jest to blend podwójnie dojrzewających 12-letnich rumów, najpierw w beczkach po bourbonie z białego amerykańskiego dębu, a następnie finiszuje w specjalnie dla nas opalanych beczkach pierwszego napełnienia, podobnie jak nasz Abuelo Two Oaks. Różnica polega na tym, że leżakuje na szóstym, najwyższym rzędzie beczek w magazynach paletowych Ron Abuelo. Przy temperaturach sięgających tam 35 stopni C, udział aniołów dramatycznie wzrasta do 15%, co zainspirowało nazwę naszego rumu. Ekstremalne dzienne wahania temperatury i wilgotności powodują, że rum może poszczycić się niezwykłym bogactwem i smakiem.

Abuelo Three Angels to rozszerzenie wielokrotnie nagradzanego Ron Abuelo Two Oaks, uhonorowanego prestiżowym podwójnym złotym medalem na konkursie World Spirits Competition w San Francisco 2022.


Zawartość alkoholu: 43%

Abuelo XV Oloroso cask fisnish

Najpierw przez ok 14 lat leżakuje w beczce po bourbonie z białego dębu amerykańskiego, następnie przez 1 rok jest finiszowane w beczce po Sherry Oloroso z Hiszpanii, by uzyskać piękny balans między owocową słodyczą a bogatymi nutami cytrusów.


Zawartość alkoholu: 40%


Klasyfikacja: Selecciòn Especial

Kolor: Ciemnobursztynowy

Aromat: Intensywny aromat, nieco dębiny, nuty cytrynowe i bardzo wyjątkowa złożoność

Smak: Słonawy i mineralny, cytrynowe akcenty, finisz prażonych migdałów.

Tekstura: Długi finisz


Food pairing:

Surowa tłusta ryba, ostrygi lub surowe krewetki

Gorzka czekolada z solą morską

Abuelo XV Napoleon cask fisnish

Najpierw przez ok 14 lat leżakuje w beczce po bourbonie z białego dębu amerykańskiego, następnie przez 1 rok jest finiszowane w beczce po Cognac’u z Francji dla głębokiej eksplozji jesiennych, dojrzałych owoców, z eleganckim akcentem dębiny i ciemnej czekolady.


Zawartość alkoholu: 40%


Klasyfikacja: Selecciòn Especial

Kolor:Mahoniowy

Aromat: Suszona śliwka, rodzynki, kakao i dębina

Smak: Nuty suszonych owoców, z dojrzałym dębowym finiszem

Tekstura: Zbalansowany i delikatny. Długi, głęboki i elegancki finisz.


Food pairing:

Surowe mięso serwowane jako tatar lub carpaccio

Gorzka czekolada z cytrusami lub dojrzałymi owocami

Abuelo XV Tawny cask fisnish

Najpierw przez ok 14 lat leżakuje w beczce po bourbonie z białego dębu amerykańskiego, następnie przez 1 rok jest finiszowane w beczce po Porto z Portugalii dla zdecydowanej słodyczy czerwonych owoców i letnich jagód.


Zawartość alkoholu: 40%


Klasyfikacja: Selecciòn Especial

Kolor: Rudawy mahoniowy

Aromat: Czerwone owoce, dojrzałe owoce leśne i wiśnie, intensywna dębina i akcenty owoców suszonych

Smak: Zwarty i bogaty, nuty dojrzałych fig, z dębowym finiszem

Tekstura: Długi i cierpkawy finisz.


Food pairing:

Z dojrzewającymi i/lub pleśniowymi serami

Czekolada z czerwonymi owocami.

Abuelo  Centuria

Ron Abuelo Centuria to limitowana seria, stworzona by upamiętnić 100-letnią tradycję produkowania przez rodzinę Varela Hermanos, najlepszych starzonych rumów w Panamie. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „centum”, co oznacza sto. Aby wyprodukować ten rzadki trunek, rodzina Varela udostępniła ze swojej prywatnej kolekcji “Reserva de la Familia” 30-letnie destylaty, starzone w beczkach po amerykańskiej whisky. Charakteryzuje się aromatami owoców tropikalnych połączonych z korzennymi deserowymi przyprawami i długim słodko-dębowym finiszem.Rocznie do sprzedaży trafia maksymalnie 3000 butelek.

Zawartość alkoholu: 40%Nagrody:


95 Points Extraordinary, 2015 Ultimate Spirits Challenge

Platinum Medal “Superlative”, 2011 The Beverage Testing Institute of Chicago

RON ABUELO PANAMA


Rum Abuelo jest produkowany przez rodzinną firmę Varela Hermanos, która dbając o jakość, w 100% kontroluje proces wytwarzania swoich marek. 


Począwszy od własnych plantacji trzciny cukrowej, ręczne zbiory, proces destylacji, okres dojrzewania po butelkowanie i pakowanie, wszystko to odbywa się w rodzinnej posiadłości, San Isidro Hacienda w Pesé, położonej w żyznej dolinie centralnej Panamy. 


Firma Varela Hermanos została założona w 1908 roku, w nowo powstałej Republice Panamy, kiedy to Don Jose Varela otworzył pierwszą wytwórnię trzciny cukrowej o nazwie San Isidro Mill. Niemal 30 lat później, w 1936, rozpoczął produkcję rumu. Obecnie firmę prowadzi trzecie pokolenie, posiadając ponad 1000 ha ziemi w całości dedykowane uprawie trzciny cukrowej. 


 W podstawowej ofercie znajduję się pięć  starzonych rumów pod marką Abuelo: Añejo, 7 Años, 12 Años, XII  Años Two Oaks, Three Angels, XV Años Finish Collection  oraz limitowana edycja Ron Abuelo Centuria.

Po więcej info kliknij tutaj:

Nasza strona używa plików cookies, dalsze korzystanie ze strony bez zmiany ustawień oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystywanie. Informujemy, że ustawienia tych plików można zmienić w dowolnym momencie za pomocą ustawień przeglądarki.. Polityka prywatności / privacy policy for details.

Zgadzam się